سامانه الکترونیکی مالی وزارت علوم تحقیقات وفنآوری رونمایی شد

۱۵ مهر ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۵ کد : ۱۷۶۴
تعداد بازدید:۳۳۶۰
در همایش معاونین اداری ومالی دانشگاههای کل کشور در دانشگاه شهید بهشتی سامانه الکترونیکی مالی (سام عتف) توسط آقای هادی سحابی ذیحساب ومدیرکل امورمالی رونمایی شد....
در همایش معاونین اداری ومالی دانشگاههای کل کشور در دانشگاه شهید بهشتی سامانه الکترونیکی مالی (سام عتف) توسط آقای هادی سحابی ذیحساب ومدیرکل امورمالی رونمایی شد.
هادی سحابی ذیحساب و مدیرکل امور مالی وزارت علوم ، تسریع فوق العاده در انجام امور مالی و شفافیت اقدامات را از مهمترین ویژگیهای این سامانه ذکر کرد.
وی در تشریح این سامانه گفت: سام عتف سیستم کاملا خودکار امور مالی است که کلیه فعالیت ها و وظایف مالی را از کنترل و رسیدگی  تا ارائه خدمات به کاربران بیرونی و درونی به صورت خودکار به انجام می رساند.
وی افزود: این سیستم بر گرفته شده از مدل سیستم های اطلاعات مالی یکپارچه بانک جهانی است. که با ارتباط با دیتا بیس های بیرونی همچون بانک توانایی ارسال و دریافت اطلاعات را به صورت خودکار دارا می باشد.
سحابی اظهار داشت: هدف از ارائه سام عتف، تولید ابزاری قوی در راستای اجرای حسابداری تعهدی است که با شناسایی رخدادهای مالی، به صورت الکترونیکی نسبت به جمع آوری آنها اقدام می کند و با ترکیب دیتاها و اعتبار بخشی به آنها گزارش های قابل اتکایی را در بستر وب به ذینفعان خود ارائه می نماید.
وی تاکید کرد: با راه اندازی این سیستم، پرداخت اعتبار به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را می توان در زمان پانزده دقیقه به جای چهل و پنج روز، بدون نیاز به رسیدگی و کنترل های سنتی به انجام رساند و  با راه اندازی این سیستم، صرفه جویی  بسیار زیادی در وقت و استفاده از کاغذ بوجود می آید.
ذیحساب و مدیرکل امور مالی وزارت علوم گفت: سام عتف از نرم افزار های کاربردی متعددی متناسب با نیاز وزارت علوم تشکیل شده است که هر کدام از این نرم افزارهای کاربردی نقش بسیار موثری در برآوردن نیازهای ذینفعان این سیستم خواهد داشت.
سحابی افزود : نرم افزارهای کاربردی اضافه کار، ابلاغ اعتبار، فوق العاد مدیریت، حذف فیزیکی اسناد، رسیدگی خودکار امور مالی ، ارائه گزارش تعدادی از این نرم افزار های کاربردی هستند. که همگی از ابتدای درخواست تا اتمام کار مالی بصورت خودکار کار می کنند.
وی در پایان گفت : براین اساس از اکنون تمامی کارکنان، مقامات مجاز و دانشگاه ها با دریافت رمز عبور کلیه اطلاعات مالی خود را از این سامانه دریافت خواهند نمود.
گفتنی است طراحی، تجزیه و تحلیل  و مراحل بومی سازی این سیستم توسط کارکنان  و کارشناسان امور مالی در طول هشت ماه صورت پذیرفته است.


( ۱ )